Súkromná obchodná akadémia Žilina
/ Škola / Aktuality

learn2code

Skvelá správa zo včera! Začíname spolupracovať s najlepšou vzdelávacou firmou v oblasti IT technológií na Slovensku. Naši žiaci absolvujú vybrané kurzy a získajú certifikát priamo od Learn2code. Kurzy budú zaradené priamo do vyučovania. Viac už čoskoro!


kurz Vysokohorskej turistiky a základov horolezectva pre študentov 4. ročníka

Vážení rodičia,

 Dovoľujeme si  Vám oznámiť, že výcvikový kurz  Vysokohorskej turistiky a základov horolezectva pre študentov 4. ročníka Súkromnej strednej odbornej školy Pro scholaris sa uskutoční v termíne 18.9.2017 – 22.9.2017 na Zamkovského chate vo Vysokých Tatrách. Touto cestou Vám chceme dať do pozornosti nasledujúce informácie:

Viac informácií

kurz Jazdy na koni a jachtingu pre študentov 3. ročníka

Vážení rodičia,

       Dovoľujeme si  Vám oznámiť, že výcvikový kurz  Jazdy na koni a jachtingu pre študentov 3. ročníka Súkromnej strednej odbornej školy Pro scholaris sa uskutoční v termíne 17.9.2017 – 21.9.2017 na Oravskej priehrade v zariadení Ranč u Edyho. Touto cestou Vám chceme dať do pozornosti nasledujúce informácie:

Viac informácií

Otvorenie školského rokaKurzy


Celoštátne kolo Mladý účtovník 2017

S potešením vám oznamujeme výsledky 20. ročníka olympiády Mladý účtovník 2017, kde na treťom mieste sa umiestnila naša Klaudia Patzová. GRATULUJEME!!! viac na stránke: www.kros.sk/olympiada


Veľký úspech na Speaker´s Corner 2017

Róbert Kresánek, žiak 4.AO triedy, sa dňa 9.2.2017 zúčastnil Speaker´s Corner, prestížnej celoslovenskej súťaže v rečníckom prejave v anglickom jazyku, organizovanej Súkromným gymnáziom v Žiline. Vo svojej kategórii zvíťazil a ako jediný študent SOŠ, v konkurencii s najlepšími slovenskými gymnazistami, sa dostal do finálového kola, kde sa umiestnil na krásnom 2. mieste. Gratulujeme k výnimočnému výkonu a úspešnému umiestneniu!Spolupráca Katedry spojov so strednými školami v regióne dostala ďalší rozmer

Na naplnenie úlohy rozvíjania spolupráce medzi strednými a vysokými školami, s cieľom pripraviť študentov na ďalšie vzdelávanie, sa realizovala na Katedre spojov, Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline (ďalej UNIZA) v spolupráci so Súkromnou obchodnou akadémiou v Žiline (ďalej SOAZA)
Viac informácií

2 % daní z príjmov

Vážení rodičia, priatelia a sympatizanti SOA,

prostredníctvom Občianskeho združenia Maják pri SOA môžete poukázať 2% z daní z príjmov, ktoré  budú v plnej výške použité na rozvoj  školy a podporu vzdelávania.

Údaje potrebné do daňového priznania:

IČO: 42217806 
Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: Občianske združenie Maják pri Súkromnej obchodnej akadémii
Sídlo: Jarná 13, 010 01 Žilina

Zamestnanci, ktorým ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň robí zamestnávateľ:

- požiadajte zamestnávateľa o vypísanie tlačiva "Potvrdenie o zaplatení dane",
- vypíšte tlačivo "Vyhlásenie o poukázaní sumy" (tlačivo je v sekcii škola, aktuality, OZ Maják)
Obe tlačivá doručte na daňový úrad alebo do SOA.

Ďakujeme !

Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmovPotvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov
DOC dokument, veľkosť 18 kB
vyhlasenievyhlasenie
DOC dokument, veľkosť 19 kB

Erasmus na SOAZE


20 rokov našej SOAZY


krátke video o našej škole


rekapitulácia skoro zabudnutého šk. roka 2014/2015